Laurus Alapítvány

Köszöntjük a Laurus Alapítvány honlapján!

Normál nézet

CLLD

Oktatás

Felnőttképzés

Családi napközi

Csillagrózsa Tanoda Váralja 2017.

Csillagrózsa Tanoda Váralja 2014.

Csillagrózsa Tanoda Váralja 2010.

Szociális és közéleti tevékenységek

Lépjünk együtt a munka világába!

Lendület az álláskereséshez!

KAVICS

„ÉRTED” önkéntes program

Környezetvédelem

Környezetvédelmi versenyek

Komposztáljunk 2014.

Együtt a jövőnkért 2010!

Együtt a jövőnkért!

Komposztálókat a Völgységbe!

Mindennapi környezetvédelem

Szakmai anyagok

Adományközvetítés, adományozás

Ukrán háború

1 % is számít

Segítse az Alapítvány munkáját adója 1%-ának felajánlásával!
Adószám: 18866623-1-17

Közlemény, az adózó rendelkezése szerint, a kedvezményezett részére átutalt összeg felhasználásáról.

Csapó Viktor Dunaszentgyörgy
Katonai Hagyományőrző, Hadisírgondozó Kulturális Egyesület

Aktuális információk

2023. december 18.

2023. október 20.

TESCO támogatással telepítettek a Ficánka ovisok fűszerkertet az udvaron.

A TESCO kiírására a Laurus Alapítvány nyújtott be pályázatot az óvodával egyeztetetten. A pályázatunk Tolna megyében áruházi szavazásra került. Bonyhádon, Szekszárdon, Dombóváron is zsetonok bedobásával szavazhattak a vásárlók a programokra. Bár Bonyhádon magasan vezette a Laurus Alapítvány a zsetongyűjtést, de a megyei összesítést követően 3. helyezést értünk el.

Köszönjük a vásárlók sok-sok zsetonját!

Ennek köszönhetően a tervezettnél kisebb összeg támogatásból is megvalósulhatott a program. Az óvoda udvarán 2023. október 20-án sok-sok kis szorgos kéz, szülők, óvónők segítségével 2 magaságyás felállítására, és fűszernövényekkel beültetésre került sor. A program során megnézhették, megillatolhatták a növényeket, megbeszéltük, hogy melyik növény mire használjuk és az ültetés módját.

A palántákból jutott a gumikerekekből összeállított fűszerkertbe is. A támogatásból magokat is beszereztünk, hiszen a fűszerágyásokba most ősszel csak az évelő, télálló növényeket lehetett ültetni. A magok segítségével megismerhetik majd a többi fűszernövény illatát, felhasználását, megtanulhatják.

Az óvodai csoportok vállalták a növénygondozást és a megtermő fűszernövények akár frissen az uzsonnáikra kerülhetnek. Köszönjük a szalma és föld szállítást a BIOMOLD Kft-nek, az óvodai csoportoknak a gallyak, lehullott levelek gyűjtését, az apukáknak, anyukáknak és nagymamáknak a keretek összeszerelését és az ültetésben való részvételt.

Fűszerezze meg a csoportok mindennapjait az oviban a TESCO „Ön választ, mi segítünk” program támogatása!

2022. december 20.

Látogatóink 2014. március 15-től, eddig 1392 oldalunkat tekintették meg.